Písecké soubory zazářily v Deggendorfuso 16.8.2014 – ne 17.8.2014

Díky partnerství, které Písek a Deggendorf oficiálně spojují od r. 2012, se může naše město podílet také na mimořádné akci pořádané v Dolním Bavorsku – Zemské zahradnické výstavě. Již od počátku výstavy je zde Písek prezentován obřími pískovými sochami na nábřeží Dunaje a propagačními materiály v regionálním pavilonu. Právě proběhlý víkend pak náležel prezentaci písecké kultury i nabídky v oblasti cestovního ruchu.

16. a 17. srpna se do Deggendorfu vypravily na dvě stovky členů různých píseckých souboru, aby představily Písek na hlavním pódiu Zemské zahradnické výstavy. Všichni zúčastnění podali skvělé výkony a sklidili ovace přítomných diváků.  Letními hudebními pásmy se představily se pěvecké sbory Sonitus a Sborissimo. Své mistrovské výkony ukázaly písecké mažoretky včetně solistek. Diváci obdivovali taneční umění TCS Louisiana a Line Dance Clubu Písek a společně s nimi si také vyzkoušeli country tance. S originálním spojením klasické hudby a pohádky „Tři malá prasátka“ vystoupila skupina WIND Q. Přímo z probíhajícího píseckého mezinárodního folklorního festivalu se do Deggendorfu vydal i folklorní soubor Písečan a jako vždy skvěle zatančil, zahrál i zapěl. Taneční skupina Street 4 all předvedla své vystoupení Mraveniště.

Účastníci sobotních vystoupení spontánně zakončili svůj pořad společným zpěvem písně „Když jsem já šel tou Putimskou branou“. Závěrečnou tečkou nedělního odpoledního bloku pak byl skvělý koncert světových melodií Píseckého komorního orchestru, který pod vedením Oldřicha Vlčka předvedl v Deggendorfu mj. místní premiéru hry na psací stroj.

Všem účastníkům náleží poděkování za skvělou reprezentaci města Písku. Její další součástí byla i propagace Písku jako turistické destinace s řadou zajímavostí a kulturních akcí. Píseckým byl k dispozici pavilon „Treffpunkt Donau“, ve kterém stovky zájemců dostaly informace a materiály k nabídce cestovního ruchu Písku, jižních Čech i celé České republiky. Věříme, že tento víkend dále upevnil vztahy mezi našimi městy a podnítil řadu návštěvníků k cestě do Písku.

Ing. Edita Kučerová,
Odbor školství a kultury

zařadit do oblíbenýchposlat kamarádovi
zhlédnuto: 13259× od 24.8.2014
oblíbené: 0×

© multimediální studioQUIN.cz