Cipískoviště a Draci mezi mosty 2014pá 16.5.2014 – ne 18.5.2014

Letošní již 11. ročník Cipískoviště přilákal do Písku i přes nepřízeň počasí velké množství nadšených návštěvníků, kteří si zde mohli užít po celé tři dny bohatý kulturní a sportovní program. 

Pískové sochy tvůrců Jiřího Kašpara a Josefa Faltuse tentokrát zobrazují postavy, které bylo možné v Písku potkat v dobách "za císaře pána". Na náplavce řeky Otavy u Kamenného mostu je k vidění např. samotný císař František Josef I., zakladatel proslulé restaurace U Reinerů Petr Reiner, první český starosta Písku Tomáš Šobr a u Městské elektrárny mohou návštěvníci pozdravit nejslavnějšího českého vojáka Josefa Švejka.

Tradiční součástí Cipískoviště jsou také závody dračích lodí pod názvem Draci mezi mosty. V letošním roce triumfovala v obou kategoriích posádka TJ Sokol Písek, za kterou se velice těsně umístila posádka města Písek.

Další aktivity jako např. Putování pohádkovým lesem, budování hradů z Písku v Palackého sadech, výstavu LES - Příběh pěti stromů v písecké Sladovně, pohádky a vystoupení píseckých souborů si po celé tři dny užívaly hlavně děti a jejich rodiče.

zařadit do oblíbenýchposlat kamarádovi
zhlédnuto: 20177× od 24.6.2014
oblíbené: 0×

© multimediální studioQUIN.cz