Písecký hokej uctil památku svého zakladatele Tomáše Švihovceút 14.1.2014

V úterý 14.01.2014 byla za přítomnosti představitelů hokejového klubu IHC Písek a šéftrenéra ČSLH Slavomíra Lenera instalována na budovu zimního stadionu vzpomínková tabule Tomáše Švihovce zakladatele píseckého hokeje.

Tomáš Švihovec byl československý hokejový reprezentant, který se narodil 14. ledna 1900 v Písku. Reprezentoval Československo na čtyřech mistrovství světa a třech mistrovství Evropy. Mistrem Evropy se stal v roce 1933. Spolu se svým bratrem Edou a několika dalšími nadšenci patřil mezi zakladatele píseckého hokeje v sezóně 1922 - 1923. Skvělý útočník, a také výborný střelec, brzy přestoupil do pražského LTC. S tímto týmem získal čtyři vítězství na Spenglerově poháru v Davosu. Po válce působil mnoho let jako funkcionář a také trenér píseckých hokejistů.

"Písecký hokejový klub si velmi váží osobností jako byl pan Tomáš Švihovec, proto jsme se rozhodli uctít jeho památku a připomenout fanouškům jeho zásluhy o písecký hokej. Je to pro nás zároveň velký závazek pokračovat v tom, co zde bylo nastartováno našimi předchůdci a vrátit písecký hokej tam, kam po léta patřil. Byl bych samozřejmě velmi rád, kdyby se i v budoucnu dařilo klubu vychovávat hokejové reprezntanty jako jsou například ti současní  Jakub a Jan Kovářové, kteří jsou vzory pro naše nejmenší hokejisty" uvedl místostarosta města JUDr. Josef Knot, který je také členem výboru IHC Písek.

 

zařadit do oblíbenýchposlat kamarádovi
zhlédnuto: 12137× od 20.1.2014
oblíbené: 0×

© multimediální studioQUIN.cz