Bolestné kameny v Píseckých horách
2 fotogalerie
 více na http://tvpisek.cz/114-bolestne-kameny-v-piseckych-horach/ více…

Cesta Bolestných kamenůút 1.10.2013

Mnozí z návštěvníků Píseckých hor si jistě v posledních dnech položili otázku. Co to zde vzniká nového? Bude zde nové osvětlení, nové informační tabule, lavičky nebo ještě něco zajímavějšího? Omyl. Vzniká zde projekt Obchodní akademie a Jazykové školy Písek, který nese název BOLESTNÉ KAMENY.

Cílem tohoto projektu je pojmenovat bolesti moderního člověka, pomoci je uchopit u sebe, prohloubit sociální cítění ve vztahu k druhým a pomoci posunout moderního člověka k naději.

Vznikne zde 15 putovních panelů s bolestmi z pohledu lidí, kteří bolesti prodělali a pozitivně překonali. Tato místa budou také osazena skutečnými kameny v rámci Cesty bolestných kamenů, která povede po trase: U Vodáka - odbočka ke Kraví hoře -  Vyhlídka píseckých lesníků.

Autorem a koordinátorem projektu je ředitel Obchodní akademie a Jazykové školy Mgr. Pavel Sekyrka. Záštitu nad projektem převzala Marta Kubišová, prof. Tomáš Halík, Město Písek, Jihočeský kraj, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Česká křesťanská akademie. Náklady na realizaci projektu jsou pokryty z  grantových řízení a z darů sponzorů.

zařadit do oblíbenýchposlat kamarádovi
zhlédnuto: 21628× od 9.4.2014
oblíbené: 0×

© multimediální studioQUIN.cz