Města Písek a hesenský Wetzlar oslavily 5. výročí od uzavření partnerství
2 fotogalerie
 více na http://tvpisek.cz/112-mesta-pisek-a-hesensky-wetzlar-oslavily-5-vyroci-od-uzavreni-partnerstvi/ více…

Oslavy v Pískupá 10.5.2013

V pátek 10.05. 2013 přijali zástupci vedení města Písku starosta JUDr. Ondřej Veselý, místostarostka Mgr. Hana Rambousová a místostarosta JUDr. Josef Knot v prostorách písecké radnice delegaci z partnerského německého města Wetzlar, vedenou primátorem města Wolframem Dettem a radním pro oblast partnerství Karlheinzem Kräuterem.

Vztahy mezi městy Písek a Wetlar byly navázány v roce 2003. Po úspěšném rozvoji kontaktů došlo v roce 2006 k podpisu dokumentu o přátelství a následně v roce 2008 byla uzavřena smlouva o partnerství. V letošním roce si tedy připomínáme 5. výročí od podpisu partrnerského dokumentu s hesenským Wetzlarem.

Zástupci města Wetzlar navštívili v pátek píseckou průmyslovou zónu a byl jim představen také projekt vznikajícího Technologického centra Písek v Žižkových kasárnách. Při sobotní procházce městem, kterou vedl starosta JUDr. Ondřej Veselý, byly wetzlarským zastupitelům a radním prezentovány projekty, které v Písku za posledních pět let vznikly.

Vrcholem oslav se stal sobotní společný koncert Wetzlarského a Píseckého komorního orchestru v Kulturním domě. Za dirigentským pultem se představili dirigenti obou orchestrů Martin Knell z Wetzlaru a Oldřich Vlček umělecký vedoucí Píseckého komorního orchestru.

 

zařadit do oblíbenýchposlat kamarádovi
zhlédnuto: 27122× od 28.5.2013
oblíbené: 0×

© multimediální studioQUIN.cz