Kde žijeme
1 fotogalerie

V českých městech se žije lépe než v moravských, ve městech na jihu lépe než na severu. Jako město snů byl podle detailní studie společnosti KPMG Česká republika vyhodnocen jihočeský Písek. více na http://tvpisek.cz/109-kde-yzijeme/ více…

Písek - městem snů

V českých městech se žije lépe než v moravských, ve městech na jihu lépe než na severu. Jako město snů byl podle detailní studie společnosti KPMG Česká republika vyhodnocen jihočeský Písek. Zvítězil v kategorii středně velkých měst, vítězem mezi malými městy se stala Hluboká nad Vltavou. Moravská města podle analýzy, která hodnotila celkem třicet měst z celé republiky, obstála podstatně hůř. Společnost KPMG vypracovala studii z dat sesbíraných v červnu až srpnu tohoto roku a hodnotila uplynulé desetiletí. Ve městech s dvaceti až padesáti tisíci obyvateli dobře obstála také Chrudim, Mladá Boleslav, Pelhřimov a Tábor.

„To, že je Písek vyhodnocen jako nejlepší místo pro život ve své kategorii v České republice, je pro nás samozřejmě velmi příjemné a velmi si takového ocenění vážíme", říká starosta města JUDr. Ondřej Veselý. Studie by měla radnicím pomoci při plánování budoucích kroků, které by zvýšily atraktivitu jejich měst.

Roman Ondřich DiS. – tiskový mluvčí města Písek
S využitím pramenů MF Dnes

zařadit do oblíbenýchposlat kamarádovi
zhlédnuto: 39497× od 12.9.2012
oblíbené: 1×

© multimediální studioQUIN.cz